איכות הסביבה

ד״ר מולקולה שומר על הסביבה

ד"ר מולקולה קיבל משימה חיונית. הוא חייב לרוקן את פח האשפה שלו תוך שעה ולהציל את כדור הארץ.
הוא עורך תחרויות מיחזור, נלחם בחומרים בלתי מתכלים, עושה שימוש חוזר בחפצים מפח האשפה שלו, ומכין עם הילדים תזמורת זבל קצבית ומגניבה. וידאו מתוך המופע ראיון בערוץ 1 באדיבות רשות השידור.נושאים: צרכנות נבונה, הפרדה במקור (כולל התאמה לסוג הפחים ברשות- רטוב/יבש, פח כתום לאריזות וכו') מיחזור, מיון, ניהול אשפה, שימוש חוזר, התכלות, חומרים ידידותיים לסביבה.

ד״ר מולקולה זורם עם המים

ד"ר מולקולה עסוק מאוד. הוא חייב להוכיח  שהמים הם החומר המיוחד ביותר בעולם. הוא מצית שטרות כסף שלא נשרפים, בונה מגדל צבעים מכושף מנוזלים שונים, מסחרר מערבולת הוריקן ומשגר טיל מים קטלני.

השאלה היא האם הוא יצליח להישאר יבש…
נושאים מדעיים: מולקולות מים, מתח פנים, מסיסות, ציפה, טמפרטורה, שינויים במצבי צבירה, התעבות, המראה, דחיסות נוזלים, זיהום של מים, מערבולות…
נושאים חינוכיים: כמות ואיכות – בעיות המים בישראל, מים ואקולוגיה, השפעת האדם על הסביבה, חיוניות המים לחיים.

ד״ר מולקולה באנרגיות חיוביות

מופע בנושא "אנרגיות מתחדשות" ו"אנרגיות ירוקות" חדש!!!
הפסקות חשמל חוזרות, מביאות את הד"ר לתחנת הכוח. שם הוא לומד כיצד משתמשים בפחם להפקת חשמל וגם לומד על הנזקים הסביבתיים שנגרמים משימוש באנרגיות כמו פחם ודלקים.
הד"ר יוצר למשימה דחופה למצוא אנרגיה מתחדשת שלא תזהם את הסביבה ולא תיגמר. האם הוא יצליח?

ההצגה עוסקת במושגי האנרגיות המתחדשות כמו המים, הרוח והאנרגיה הסולרית בצורה מצחיקה, משעשת, עם הרבה ניסויים, ובשיתוף הילדים.
מתאים לכל ילדי בתי הספר היסודי וחטיבות הביניים.

ד״ר מולקולה טרי ובריא

מופע חדש בנושא "אורח חיים בריא"
ד"ר מולקולה קיבל משימה חדשה – להפוך למדען חזק, חכם ויפה. לשם כך הוא צריך לשנות את הרגליו הישנים. בעזרת הילדים הוא עורך ניסויים מדליקים שקשורים במזון ובבריאות. הוא ממחיש מהן קלוריות, משווה בין סוגי מזון שונים, ומדגיש את חשיבות הערך התזונתי .

יחד עם הילדים הוא מגלה כמה חשוב לעשות פעילות גופנית, ממציא תרגילי כושר מצחיקים שאפשר לעשות במעבדה ומקנח במסיבת ירקות פרועה.

נושאים חינוכיים: אורח חיים בריא, שמירה על הגוף, אחריות אישית בנושא תזונה, אפשרות לשנות הרגלים, הגברת המודעות בנושא תזונה ספורט והיגיינה.

גלריה